תפריט

אנחנו אלומות אור

אלומות אור הוקמה ב-2015 מתוך צורך וכאב משמעותי בחינוך המיוחד: מורות ומורים, צוות חינוכי, הורים וקהילות, מועצות וערים – לכולם יש חזון גדול לבית הספר המיוחד. אבל הזמן, הבירוקרטיה, הדאגה הגדולה לילדים וטרדות היום-יום שוחקים את החזון – ובתוך כך גם את המצוינות החינוכית. כך הולך לאיבוד נכס ייחודי שערכו רב: היכולת לשמר ולהרחיב את המצוינות החינוכית בתוך בית הספר ומחוצה לו – בהווה, וגם עבור הילדים בעתיד.

 

אלומות אור פועלת בתמיכת קרנות שונות כולל הקרן הפילנטרופית אשר ייסדה את הארגון Rothman Charitable Foundation ובתמיכת קרנות נוספות כגון קרנות הביטוח הלאומי, קרן כדורי ועוד. קרן Rothman Charitable Foundation הוקמה ב-1998 על ידי משפחתו של מר בנימין רוטמן ז"ל, ניצול שואה שהיגר לבוליביה לאחר מלחמת העולם השנייה. לאורך השנים, הקרן תמכה בפרויקטים מגוונים בתחומי החינוך והרפואה.

 

בנימין רוטמן היה נדבן בליבו שהכיר בחשיבות של לתת בחזרה לקהילה ובחשיבות החינוך כמחולל שינוי משמעותי. בנימין, יחד עם אחיו התאום ליאופולדו, הצליחו לשרוד את זוועות אושוויץ ואת צעדת המוות לטרזין. בנימין, בליווי ליאופולדו, הגיעו לעיר קוצ'במבה בבוליביה, שהפכה לביתם החדש של שבעה מתוך שמונת האחים ששרדו.

בנימין רוטמן נפטר ב- 2 בספטמבר 2011, בגיל 84, ואחריו ליאופולדו ב- 16 בספטמבר 2019.

 

רשם העמותות שבמשרד המשפטים בישראל העניק לארגון אלומות אור אישור ניהול תקין לשנתיים (2023/2024). האישור ניתן בגין הגשת דיווחים נדרשים במועד וכן בגין התנהלות תקציבית וחוקית שעומדת בקריטריונים הנדרשים לכך מטם מדינת ישראל – משרד המשפטים.

מסמכי אישור ניהול תקין

 

תומכת בהגשמת החלום והייעוד
של המוסד החינוכי

מחזקת את עוצמתם החינוכית
של צוותי החינוך

משמרת ומפתחת את תורת החינוך המיוחד
למען התמקצעות הצוותים בהווה והמחנכים בעתיד

ערכי אלומות אור

אלומות אור פועלת ותפעל תמיד מתוך ערכים ברורים של מצוינות, שותפות-אמת, יוזמה ואופטימיות. הארגון יעבוד מתוך סדר והבנייה, ילמד וישתפר באופן תמידי, וישאף למצוינות בכל נושא. הארגון יעבוד יד ביד עם שותפיו, וייצור דיאלוג בגובה העיניים ומתוך צניעות ואחדות אינטרסים. הארגון יעודד עשייה ויצירה מתוך גמישות ודינאמיות. הארגון יביט תמיד קדימה ולמעלה אל העתיד, ובמקביל ישמור על הסתכלות מציאותית אל אתגרי ההווה.

מה אנחנו עושים

כדי להאיץ את התפתחות בתי הספר, אנו פועלים בשתי אלומות מקבילות

אלומת העתיד

מהלכי עומק ארוכי טווח, המאיצים את הפיכת בתי הספר
למרכזים חינוכיים מובילים למצוינות וחדשנות בחינוך
המיוחד, תוך כדי פיתוח כלים חדשניים ושיתוף ידע.

אלומת ההווה

מהלכים ופרויקטים ליצירת ערך משמעותי בזמן קצר,
עבור התלמידים, המורים והצוותים בבתי הספר.

איך אנחנו עושים את זה

היכון

לימוד, הבנה והעמקה בצרכי בית הספר, תוך מיפוי השאיפות והצרכים בפן הפדגוגי והארגוני.
בקיצור: איפה אנחנו רוצים

הכן

תכנון תהליך הפיתוח והשגת היעדים מבחינה מבנית ופיננסית, יצירת מנועי האצה ושיתוף בעלי עניין.
בקיצור: איך נעשה את זה

צא!

ניהול וביצוע תהליך ההאצה בשותפות מלאה ומתוך מצוינות ופרואקטיביות – עד להשגת היעדים.
בקיצור: קדימה!

קראו עוד »

All rights reserved Alumot Or © 2018

נבנה ע"י טופה